Telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa, rzadziej nazywana telewizją dozorową, w skrócie CCTV, od ang. closed-circuit television, to system przekazywania obrazu opcjonalnie połączonego z dźwiękiem, z określonych pomieszczeń lub terenów otwartych, służący do nadzorowania oraz zwiększenia bezpieczeństwa obszarów, w których zostały zainstalowane kamery.

Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach dozorowych ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań lub zdarzeń. Telewizja przemysłowa obecna jest m. in. w takich obiektach jak centra handlowe, zakłady pracy, banki, szkoły i inne obiekty użyteczności publicznej. Coraz częściej kamery możemy spotkać na ulicach naszych miast, w ich centrach, na skrzyżowaniach dróg.

ARGUS Sp. z o.o. w swojej ofercie posiada urządzenia i rozwiązania techniczne wiodących producentów światowych. Przedstawimy Państwu, krótki opis budowy i funkcjonowania systemów CCTV instalowanych przez naszą firmę. Każdy system zbudowany jest w oparciu o Cyfrowy rejestrator obrazu, w skrócie DVR, od ang. Digital Video Recorder, dysk twardy HDD, na którym gromadzony jest materiał wideo z podłączonych kamer. Rejestrator wyposażony w monitor służący podglądowi na żywo, lub przeglądaniu materiałów archiwalnych zapisanych na dyskach. Obecnie powszechnym staje się integracja rejestratorów z siecią Internet, co pozwala na korzystanie z systemu nie tylko w miejscu jego zainstalowania, lecz również przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi (komputer przenośny + łącze internetowe + oprogramowanie) niemal z każdego miejsca na świecie.

Pozwala to na przebywanie w dwóch miejscach naraz i przede wszystkim zaoszczędzenie cennego czasu.